Area-Handball
Bine Ai Venit!Cheama-ti si prietenii!
Iti place acest forum?

Oltchim....cine va fi antrenor totusi???

In jos

Oltchim....cine va fi antrenor totusi???

Mesaj  luly la data de Joi Iun 17, 2010 3:07 am

din cate am auzit(din surse destul de sigure) Oltchim nu are antrenor si varianta lui Peter Kovacs se pare ca se indeparteaza de Oltchim.
se pare ca se asteapta reunirea lotului pentru ca fetele sa isi poata da cu parerea in legatura cu viitorul antrenor Smile
luly

Data de inscriere : 16/06/2010
Varsta : 29
Localizare : Deva/Timisoara

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Oltchim....cine va fi antrenor totusi???

Mesaj  VHK 13 la data de Joi Iun 17, 2010 3:09 am

eu cred ca va ramane Kovacs cine altcineva?Neutral,oricum cred ca va face ceva in acest sezon cu oltchim,dar daca oltchim nu misca cu un transfer bun nu vad nimic facut,mai toate echipele s-au intarit numai noi nu:(
VHK 13
Admin

Varsta : 23
Localizare : Romania

Vezi profilul utilizatorului http://www.handbal-total.ro

Sus In jos

Mesaj  Didrik la data de Joi Iun 17, 2010 4:12 pm

Pai ne-am intarit cu ramanerea lui Szucs.
Si cred ca va ramane Kovacs...ca nu prea mai este timp de alte discutii.
Pana in septembrie mai este timp de transferuri asa ca nu va grabiti. Wink
Didrik

Data de inscriere : 17/06/2010
Varsta : 24

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Joi Iun 17, 2010 4:15 pm

Didrik a scris:Pai ne-am intarit cu ramanerea lui Szucs.
Si cred ca va ramane Kovacs...ca nu prea mai este timp de alte discutii.
Pana in septembrie mai este timp de transferuri asa ca nu va grabiti. Wink
Ce transferuri?
Larvik,Hypo,Gyor,Viborg au luat ce a fost mai bun,noua nu ne-a ramas nimic:|,pana si Itxao a luat-o pe Emilia Turey:|
VHK 13
Admin

Sus In jos

RE

Mesaj  dectave la data de Vin Iun 18, 2010 1:49 am

Si eu cred ca trebuie sa ne mai intarim.Am vazut ca sunt in discutii cu o rusoaica la linia de 9 m,dar daca nu merge,trebuie sa fie mai multe solutii.Eu cred ca Gyor va fi un adversar dificil sezonul urmator,mai ales ca mereu avem norocul sa le vedem pe cele de la Gyor in grupe tongue
dectave

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Vin Iun 18, 2010 2:14 am

e vorba de kothcetova care are contrct pana in 2011 cu dinamo asa ca :|suntem varza,doar dak vina ozel
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Vin Iun 18, 2010 3:23 am

Preşedintele CS Oltchim Rîmnicu Vîlcea, Ioan Gavrilescu, a declarat că în cursul săptămînii viitoare oficialii grupării vîlcene vor pune la punct detaliile pentru semnarea contractului cu antrenorul Peter Kovacs, pentru care campioana României va trebui să plătească o clauză de 10.000 de euro.

"Peter Kovacs şi-a rezolvat problema contractuală pe care o avea cu Federaţia Turcă de Handbal. Am trimis şi noi o adresă la forul respectiv în care am spus că suntem de acord să-i plătim clauza de 10.000 de euro, în cazul în care vom semna un contract cu Peter Kovacs. Din acest punct de vedere nu mai sunt probleme. Urmează că săptămîna viitoare să ne întîlnim cu el şi să punem la punct detaliile contractului pe două sezoane", a spus Gavrilescu, potrivit mediafax.

Oficialul din Vîlcea a precizat că Peter Kovacs a fost de acord cu obiectivele echipei Oltchim pentru sezonul 2010-2011. "I-am spus că Oltchim nu poate avea alte obiective. Ne propunem cîştigarea trofeelor interne şi accederea în finala Ligii Campionilor. Sunt sigur că un antrenor român ar fi strîmbat din nas şi ar fi spus că e greu, că e aproape imposibil. Kovacs mi-a spus că i se pare corect, că e şi normal să ne propunem tot obiectivele din sezonul trecut din moment ce lotul este aproape neschimbat. Ştia tot despre Oltchim, ştia că practic am pierdut numai o handbalistă importantă, pe Adina Meiroşu. Mi-a plăcut atitudinea sa şi sper să facem treabă bună în cazul în care ne vom înţelege şi vom semna o înţelegere", a afirmat Ioan Gavrilescu.

Preşedintele CS Oltchim a adăugat că echipa sa poartă negocieri cu o jucătoare din Rusia, despre care nu a vrut să dea detalii, decît după încheierea tratativelor: "Nu vă pot da numele ei pentru că suntem în pline tratative. Sperăm să o putem rupe de acolo. Vă pot spune numai că este handbalistă de naţională şi că joacă la linia de 9 metri".
Gsp
Oare cine e rusoaica?Levina?Very Happy
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  Didrik la data de Vin Iun 18, 2010 5:11 pm

poate e Kochetova sau Polenova.
ar fi prea fain. Very Happy
Didrik

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Vin Iun 18, 2010 6:00 pm

Polenova nu are cum:( e la Zvezda din acest sezon:| doar Levina sau Kotchetova
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  luly la data de Vin Iun 18, 2010 7:45 pm

În urmă cu aproximativ o oră, campioana României a obţinut semnătura jucătoarei Yeliz Ozel. Turcoaica este recunoscută ca fiind una din cei mai buni centri din lume, în trecut câştigând Liga Campionilor cu Kometal Skopje.
luly

Localizare : Deva/Timisoara

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Vin Iun 18, 2010 8:01 pm

luly a scris:În urmă cu aproximativ o oră, campioana României a obţinut semnătura jucătoarei Yeliz Ozel. Turcoaica este recunoscută ca fiind una din cei mai buni centri din lume, în trecut câştigând Liga Campionilor cu Kometal Skopje.
bravo,avem nevoie de ea:X:D in sfarsit un transfer de calitate:D
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  Martha la data de Vin Iun 18, 2010 8:21 pm

Sper din tot sufletul sa fie o achizitie f buna si sa ajute Oltchimul...avem nevoie de jucatoare experimentate Smile Bine ai venit Yeliz Ozel!
Martha

Data de inscriere : 18/06/2010
Varsta : 25

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Vin Iun 18, 2010 8:40 pm

Preşedintele CS Oltchim Rîmnicu Vîlcea, Ioan Gavrilescu, a declarat că Yeliz Ozel, coordonatorul de joc al naţionalei Turciei, a semnat un contract pe un an cu campioana României.

"E o jucătoare pe care am încercat să o aducem încă din 2008, este al treilea an la rînd în care deschidem negocieri şi de data aceasta am reuşit, după tratative care au durat două luni. O contribuţie a avut şi faptul că antrenorul Kovacs a vorbit cu ea, după ce a pregătit-o trei ani la naţionala Turciei. Reuşim astfel să completăm un gol mare la linia de nouă metri creat prin plecarea Narcisei Lecuşanu. Cred că în viitor venirea lui Ozel va creşte jocul în ansamblu. Contractul cu ea este valabil un sezon şi a fost semnat acum o oră, la Istanbul", a spus Gavrilescu.

Potrivit site-ului oficial al CS Oltchim, Yeliz Ozel (30 de ani) a declarat că anul trecut a regretat că nu a acceptat un transfer la Oltchim. "Pot să spun că am aşteptat acest transfer în condiţiile în care în 2009 mi-a părut rău că nu m-am transferat la Oltchim, atunci cînd aceasta a jucat semifinala Ligii Campionilor. Acum mi-a fost uşor şi am luat aceasta decizie deoarece membrii Clubului Sportiv Oltchim s-au comportat foarte frumos cu mine în toată această perioadă de doi ani, iar venirea domnului Peter Kovacs a contat foarte mult în luarea deciziei, deoarece îl cunosc şi îl apreciez ca antrenor. Mi-aş dori să cîştig cu Oltchim Liga Campionilor, deoarece ar fi un vis frumos pentru orice jucătoare", a afirmat handbalista.
GSP
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  Didrik la data de Sam Iun 19, 2010 12:08 am

sa speram ca nu ii va lua un an sa se acomodeze ca ucrainiencele. Sad
Didrik

Sus In jos

....

Mesaj  george ehf la data de Sam Iun 19, 2010 12:17 am

ca antrenor as fi preferat pe anja andersen dar nu s-a putut asta e si in legatuta cu peter totul e posibil .......cu jucatoarea rusa hm.....inca stau pe ganduri! o sa vina fix ce la care nu ne asteptam..sa vedem o sa ma interesez si eu la randul meu.
george ehf

Localizare : spain

Vezi profilul utilizatorului https://www.facebook.com/georgeehf

Sus In jos

Mesaj  buugy la data de Sam Iun 19, 2010 2:00 am

Bine ca a adus un centru de meserie,sper sa faca treaba buna la Oltchim astept si alte transferuri.
buugy

Varsta : 21
Localizare : *******

Sus In jos

Mesaj  Cătălin la data de Sam Iun 19, 2010 4:31 pm

in sfarsit am auzit si eu de un transfer de calitate pt oltchim,zona de centru nu era acoperita era doar rehina shimmkute si gatzel dar cum radu voina le-a luat in meciurile din champions league am castigat:),am avut niste videoclipuri cu ozel,jaoca supe sper sa se acomodeze la oltchim

Cătălin

Data de inscriere : 18/06/2010

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum