Area-Handball
Bine Ai Venit!Cheama-ti si prietenii!
Iti place acest forum?

Oltchim Ramnicu Valcea

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Oltchim Ramnicu Valcea

Mesaj  VHK 13 la data de Mier Iun 16, 2010 9:34 pm

Palmares Intern

Castigatoare a Ligii Nationale de Handbal
(1989,1990,1991,1993,1994,1995,1996,1997,1998,1999,2000,2002,2007,2008,2009,2010)

Castigatoare a Cupei Romaniei
(1984,1990,1992,1993,1994,1995,1996,1997,1998,1999,2001,2002,2007)

Castigatoare a Supercupei Romaniei
(2007-singura editie disputata)

Palmares International

2009-2010 Liga Campionilor - Finala , locul 2
2008-2009 Liga Campionilor - Semifinale , locul 3
2007-2008 Liga Campionilor - Grupele principale , locul 5
2006-2007 Trofeul Campioanelor - Castigatoare
2006-2007 Cupa Cupelor - Castigatoare
2005-2006 Cupa EHF - 1/16 zecimi (Turul 3)
2004-2005 Challenge Cup - Sferturi de finala
2003-2004 Cupa EHF - Optimi
2002-2003 Liga Campionilor (Turul III preliminar) - Cupa Cupelor (Sferturi de finala)
2001-2002 Cupa Cupelor - Finala
2000-2001 Liga Campionilor - Grupa optimi loc III
1999-2000 Liga Campionilor - 1/16 zecimi
1998-1999 Liga Campionilor - Grupa optimi loc III
1997-1998 Liga Campionilor - Grupa optimi loc III
1996-1997 Liga Campionilor - Grupa optimi loc III
1995-1996 Cupa Campionilor - Locurile 7-8
1994-1995 Cupa Cupelor - Optimi
1993-1994 Cupa Campionilor - Locurile 5-6
1992-1993 Cupa Cupelor - Semifinale
1991-1992 Cupa Campionilor - Semifinale
1990-1991 Liga Campionilor
1989-1990 Cupa Campionilor - Semifinale
1988-1989 Cupa IHF- Castigatoare
1986-1987 Cupa Cupelor - Semifinale
1985-1986 Cupa IHF - Optimi
1984-1985 Cupa Cupelor - Optimi
1983-1984 Cupa IFH - Castigatoare
VHK 13
Admin

Data de inscriere : 16/06/2010
Varsta : 23
Localizare : Romania

Vezi profilul utilizatorului http://www.handbal-total.ro

Sus In jos

Re: Oltchim Ramnicu Valcea

Mesaj  buugy la data de Vin Iun 18, 2010 2:55 am

Oltchim Râmnicu Vâlcea se va reuni în data de 28 iunie la Sala Polivalentă "Traian", echipa urmând să participe la mai multe turnee amicale din Ungaria şi Germania. După reunirea din 28 iunie, componentele echipei Oltchim se vor pregăti la Râmnicu Vâlcea timp de aproape o lună, iar în perioada 25-30 iulie vor efectua un cantonament la Poiana Braşov.

Primele două meciuri amicale sunt programate în zilele de 5 şi 6 august, în Sala "Traian", împotriva unei echipe din Liga Naţională, numele acesteia urmând să fie anunţat în perioada următoare.

În zilele de 14 şi 15 august, Oltchim va participa la primul turneu amical, la Gyor, alături de echipa locală, campioana en-titre a Ungariei, Hypo Viena, campioana din Austria şi Vaci din Ungaria. După acest turneu, campioana României se va deplasa direct în Germania pentru a disputa, în 18 august, un meci împotriva echipei pe care o antrenează românul Herbert Muller, Thuringer Erfurt. În perioada 20-22, Oltchim va merge la Schelz, tot în Germania, pentru un nou turneu la care vor mai juca ETO Gyor, Thuringer Erfurt, Metz şi alte două formaţii din prima ligă germană. La 24 august Oltchim va întâlni, tot la Schelz, echipa locală Trier.

Cel mai puternic turneu la care va participa Oltchim va fi cel de la Bad Urach, unde şi-au mai anunţat prezenţa Zvezda Zvenigorod, Elda Prestigio, Krim Ljubljana şi trei formaţii din primul eşalon din Germania.

Oltchim va juca primul meci oficial al sezonului competiţional 2010-2011 pe data de 5 septembrie, atunci când Federaţia Română de Handbal a stabilit să se dispute prima etapă a Ligii Naţonale.

Obiectivul din viitorul sezon pentru Oltchim este câştigarea trofeelor interne şi accederea în finala Ligii Campionilor.
Sursa: Prosport
buugy

Varsta : 21
Localizare : *******

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

RE

Mesaj  dectave la data de Vin Iun 18, 2010 8:30 pm

Yeliz Ozel a semnat cu CS Oltchim Rm. Valcea!
dectave

Data de inscriere : 17/06/2010

Sus In jos

Mesaj  Didrik la data de Sam Iun 19, 2010 12:10 am

Cred ca mai trebuie 1-2 transferuri si avem liga asigurata! Very Happy
Didrik

Varsta : 24

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Sam Iun 19, 2010 12:11 am

Didrik a scris:Cred ca mai trebuie 1-2 transferuri si avem liga asigurata! Very Happy
poi asteptam sa vedem de rusoaica Very Happy sper sa fie levina
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  kate la data de Sam Iun 19, 2010 12:38 am

dectave a scris:Yeliz Ozel a semnat cu CS Oltchim Rm. Valcea!

e un super transfer.
face si faza de aparare ,iar cu antrenamente la turatie maxima isi va reveni la forma extraordinara. Very Happy
kate

Data de inscriere : 18/06/2010
Varsta : 43

Sus In jos

Mesaj  Didrik la data de Sam Iun 19, 2010 4:01 pm

o vreau pe levina la pachet cu kochetova. Very Happy
Didrik

Varsta : 24

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Sam Iun 19, 2010 4:03 pm

Didrik a scris:o vreau pe levina la pachet cu kochetova. Very Happy
eeee:)) nuc red ca se poate atunci eu rveau levina&kotchetova&postnova:)) e bine bounce
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  P1ka la data de Sam Iun 19, 2010 7:06 pm

Oltchim- Cea mai buna echipa a romaniei!Pacat ca nu a castigat CL ... Macar a ajuns in finala.

FORZA OLTCHIM !!!
P1ka

Data de inscriere : 19/06/2010
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Vezi profilul utilizatorului http://Www.wwe-rawsmackdownnxt.piczo.coM

Sus In jos

Mesaj  cristy1110 la data de Sam Iun 19, 2010 7:18 pm

VHK 13 a scris:
Didrik a scris:o vreau pe levina la pachet cu kochetova. Very Happy
eeee:)) nuc red ca se poate atunci eu rveau levina&kotchetova&postnova:)) e bine bounce

o sa se intample lucrurile astea,dar nu acum,ci cand au sa zboare porcii..
trebuie o extrema dreapta si un inter drept ca ORV sa fie intradevar o super-echipa...

cristy1110

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Sam Iun 19, 2010 7:19 pm

Nora Mork sau Riegelhuth:D:D:D bounce
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  Lotte la data de Lun Iun 21, 2010 3:02 am

buugy a scris:campioana en-titre a Ungariei, Hypo Viena, campioana din Austria şi Vacidin Ungaria.
Sursa: Prosport
Încă o greşeală pt cei de la Pros(t)port.... mai bine s-ar lăsa de jurnalism unii de pe acolo... e Vác... cunosc bine oraşul pt că am fost în turneu pe acolo.
Wikipedia : " Vác (pronunţat "Vaţ") (germană "Waitzen") este un oraş în Ungaria, situat în judeţul Pest, la Cotul Dunării."
Cât despre trasfer, Riegelhuth ar fi bună sau Levina- Very Happy
Lotte

Data de inscriere : 20/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Oradea

Vezi profilul utilizatorului http://lotteandcriss.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Lun Iun 21, 2010 3:06 am

riegelhuth nu are cum sa vina:(,e in contract cu larvik:9 dar levina Very Happy ar fi un suuuper transfer:D nici nu ma gandesc
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  Lotte la data de Lun Iun 21, 2010 3:06 am

stiam de R. ca are inca contract... dar putem visa Rolling Eyes Laughing
Lotte

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Lun Iun 21, 2010 3:13 am

lotte a scris:stiam de R. ca are inca contract... dar putem visa Rolling Eyes Laughing
da,pe mine ma enerveaza de ce nu au vorbit de transferuri din timp:(,alte echipe(Gyor,Viborg,Krim,Hypo)s-au intarit foarte bine,iar noi nu,si parca vad ca nu vom trece de grupe:|
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  Lotte la data de Lun Iun 21, 2010 3:27 am

Nu fi aşa pesimist. Dacă vrei poţi orice.Dacă fetele vor să joace iar o finală CL atunci orice este posibil. Determinarea! Şi nu se poate spune că fetele sunt începătoare, au experienţă, deci se poate!
Lotte

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Joi Iun 24, 2010 2:53 pm

Azi semneaza si Kovacs

* tehnicianul ungur va avea o ultima runda de negocieri cu un trimis al clubului vâlcean si, in mod normal, isi va da acordul pentru un contract valabil pe doua sezoane

Dupa ce Oltchim si-a asigurat semnatura coordonatorului de joc, Yeliz Ozel, gruparea vâlceana este aproape de a avea oficial si un nou tehnician. Un trimis al clubului va avea astazi o ultima runda de negocieri cu antrenorul ungur, Peter Kovacs care in mod normal isi va da acordul pentru un angajament valabil pentru doua sezoane. Kovacs a antrenat in ultimii trei ani nationalele feminine ale Turciei si ar mai fi avut un an contract cu turcii. Pentru acest transfer, Oltchim le va plati turcilor 10.000 de euro. “In acest moment, nu este totul stabilit suta la suta. Daca domnul Kovacs va fi de accord cu termenii contractului, atunci il va semna si va fi noul antrenor al Oltchimului. Sper sa nu apara surprize neplacute. Mie mi-a facut o impresie placuta, este un tehnician serios.”, spune presedintele Clubului Sportiv Oltchim, Ioan Gavrilescu. Peter Kovacs va conduce primul antrenament al Oltchimului pe data de 28 iunie, atunci când este programata reunirea lotului campioanei României la handbal feminin.

Tratative avansate cu un inter de la Zvezda

In acest timp, Oltchim continua tratativele pentru aducerea unui inter de la gruparea rusa, Zvezda Zvenigorod. “Partea buna este ca handbalista este la final de contract, nu sunt probleme din acest punct de vedere. Eu i-am propus sa vina la Râmnicu Vâlcea doua saptamâni, sa vada cum e, ce conditii sunt. Ea mi-a spus ca este correct sa mai discute cu cei de la Zvezda la inceputul lunii viitoare si apoi ne va da raspunsul. Vom vedea atunci ce si cum.”. De-a lungul timpului, la Oltchim a mai evoluat o handbalista din Rusia, Plochova. Rusoaica s-ar putea intelege de minune cu Pidpalova, Vasciuk si Shymkute, toate trei din Ucraina si vorbitoare de limba rusa.
mediafax
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  Robi87 la data de Joi Iun 24, 2010 9:35 pm

Am citit pe forumurile internationale de handbal ca Pidpalova se afla in tratative cu echipa rusa Rostov-Don,si ca sunt sanse ca ea sa paraseasca echipa,la fel si Shymkute.Ar fi pacat sa plece Anastasia,este o jucatoare importanta pt Oltchim.
Robi87

Data de inscriere : 21/06/2010
Localizare : Hunedoara

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Joi Iun 24, 2010 10:09 pm

pai nici nu ma mir ca vor pleca amandoua,la cat au jucat sezonul trecut:|

Ultima editare efectuata de catre VHK 13 in Vin Iun 25, 2010 11:07 pm, editata de 1 ori
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  Lotte la data de Vin Iun 25, 2010 10:11 pm

eu as vrea sa ramana Pitpalova Sad nu sa plece.... Neutral
Lotte

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Sam Iun 26, 2010 4:12 pm

A semnat joi seara Peter Kovacs va antrena doi ani Oltchimul

In numarul de vineri al cotidianului nostru va informam ca membrul Biroului Executiv al Clubului Sportiv Oltchim, Olah Werner, s-a intalnit in Budapesta cu Peter Kovacs pentru a semna contractul prin care tehnicianul este de acord sa antreneze formatia Oltchim. Asa cum am promis, am revenit cu mai multe detalii. Astfel, de la presedintele Ioan Gavrilescu am aflat urmatoarele: „Contractul intre Oltchim si Peter Kovacs s-a semnat fara probleme pe o perioada de doi ani. Chiar daca reunirea lotului este programata pe 28 iunie, Peter Kovacs va veni la Ramnicu Valcea pe 12 iulie, cand va fi prezentat oficial jucatoarelor”. Totodata, presedintele Ioan Gavrilescu ne-a mai dezvaluit ca antrenorul secund al Oltchimului va fi tot Aurelian Rosca, care a semnat cu gruparea valceana prelungirea contractului tot pe o perioada de 2 ani. Astfel, timp de doua saptamani, in perioada 28 iunie – 12 iulie 2010, echipa Oltchim Ramnicu Valcea se va afla cel mai probabil la Ramnicu Valcea sub pregatirea antrenorului Aurelian Rosca. Din cate stim, dupa reunirea din 28 iunie, jucatoarele Oltchimului se vor pregati la Ramnicu Valcea timp de aproape o luna, iar in perioada 25-30 iulie vor efectua un cantonament la Poiana Brasov. Dupa acest cantonament, echipa valceana va participa la mai multe turnee amicale, primul meci oficial fiind programat in Liga Nationala, pe 5 septembrie.

Ani Deaconu
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  www.handbalfan.ro la data de Sam Iun 26, 2010 6:34 pm

VHK 13 a scris:A semnat joi seara Peter Kovacs va antrena doi ani Oltchimul

In numarul de vineri al cotidianului nostru va informam ca membrul Biroului Executiv al Clubului Sportiv Oltchim, Olah Werner, s-a intalnit in Budapesta cu Peter Kovacs pentru a semna contractul prin care tehnicianul este de acord sa antreneze formatia Oltchim. Asa cum am promis, am revenit cu mai multe detalii. Astfel, de la presedintele Ioan Gavrilescu am aflat urmatoarele: „Contractul intre Oltchim si Peter Kovacs s-a semnat fara probleme pe o perioada de doi ani. Chiar daca reunirea lotului este programata pe 28 iunie, Peter Kovacs va veni la Ramnicu Valcea pe 12 iulie, cand va fi prezentat oficial jucatoarelor”. Totodata, presedintele Ioan Gavrilescu ne-a mai dezvaluit ca antrenorul secund al Oltchimului va fi tot Aurelian Rosca, care a semnat cu gruparea valceana prelungirea contractului tot pe o perioada de 2 ani. Astfel, timp de doua saptamani, in perioada 28 iunie – 12 iulie 2010, echipa Oltchim Ramnicu Valcea se va afla cel mai probabil la Ramnicu Valcea sub pregatirea antrenorului Aurelian Rosca. Din cate stim, dupa reunirea din 28 iunie, jucatoarele Oltchimului se vor pregati la Ramnicu Valcea timp de aproape o luna, iar in perioada 25-30 iulie vor efectua un cantonament la Poiana Brasov. Dupa acest cantonament, echipa valceana va participa la mai multe turnee amicale, primul meci oficial fiind programat in Liga Nationala, pe 5 septembrie.

Ani Deaconu
Ciudat e ca pe site-ul clubului nu apare nimic despre semnatura lui Kovacs.
www.handbalfan.ro

Vezi profilul utilizatorului http://www.handbalfan.ro

Sus In jos

Mesaj  kate la data de Lun Iun 28, 2010 3:51 am

sper sa fiu un antrenor cu autoritate Basketball nu o papusa in mainile jucatoarelor.
kate

Varsta : 43

Sus In jos

Mesaj  laurentiu91 la data de Lun Iun 28, 2010 3:06 pm

www.handbalfan.ro a scris:
Ciudat e ca pe site-ul clubului nu apare nimic despre semnatura lui Kovacs.
Nu e nimic ciudat .Este site-ul unui club din Romania.

laurentiu91

Varsta : 47
Localizare : Tg Jiu

Sus In jos

Mesaj  VHK 13 la data de Lun Iun 28, 2010 4:46 pm

Oltchim este pe cale să dea o nouă lovitură în această vară prin aducerea unei campioane mondiale. Vâlcea a tratat în ultima perioadă cu rusoaica Oxana Koroleva, care va da un răspuns final pe 5 iulie.

Campioana României îşi termină azi vacanţa de vară, demarând pregătirile în vederea unui nou sezon, în care şi-a propus cel mai important obiectiv de la înfiinţarea clubului, câştigarea Ligii Campionilor. Oltchim va pleca la drum fără antrenorul Peter Kovacs şi turcoaica Yeliz Ozel, achiziţiile verii, care se vor prezenta la noua echipă pe 12 iulie. Lotul vâlcencelor nu este definitivat, vicecampioana Europei încercând să realizeze încă un transfer bombă. Concret, oficialii clubului au negociat în ultima perioadă cu Oxana Koroleva (Zvezda Zvenigorod), o jucătoare de apărare prin excelenţă. CV-ul acesteia este impresionant, deşi are 26 de ani: a câştigat Liga Campionilor în 2008 şi titlul mondial cu Rusia în 2009.

Roşca, încă doi ani la Oltchim
"Discutăm de ceva timp cu Oxana Koroleva. Este o foarte bună apărătoare, iar dacă în această săptămână nu se înţelege pentru un nou contract cu Zvezda, va veni la Vâlcea. A rămas că ne va da răspunsul pe 5 iulie", ne-a declarat Ioan Gavrilescu, preşedintele echipei Oltchim. Altfel, campioana României va pleca azi la drum cu antrenorul secund Aurelian Roşca, care îl va ajuta pe maghiarul Peter Kovacs pe banca tehnică în următoarele două sezoane. "Am decis să-i prelungim contractul pe încă doi ani. Este un antrenor modern, pus la punct cu toate noutăţile. Roşca este tipul ideal de antrenor secund", a conchis Gavrilescu.
prosport.ro
VHK 13
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos